نفرات برتر هر دوره

اطلاعیه دبیرخانه جایزه ملی شعر جم: اختتامیه جایزه به تعویق افتاد

دبیرخانه جایزه ملی شعر جم در پی شیوع ویروس کرونا در کشور اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش دبیرخانه جایزه شعر جم؛ متن اطلاعیه به شرح زیر است:

در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و دستورالعمل های صادره از سوی استانداری بوشهر در خصوص لغو تمام برنامه های فرهنگی هنری تا اطلاع ثانوی، برگزاری اختتامیه جایزه ملی شعر جم به زمانی دیگر موکول شد.
این جایزه طبق برنامه ریزی انجام شده قرار بود در روزهای 15 و 16 اسفندماه در شهرستان جم برگزار شود که با توجه به وضعیت کنونی، به زمانی مناسب تر منتقل خواهد شد.
بدیهی است روند داوری آثار طبق برنامه زمانبندی انجام می شود و امیدواریم در صورت بهبود شرایط و رفع بحران شیوع ویروس کرونا، جایزه ملی شعر جم در دهه سوم فروردین 1399 برگزار شود.

 

داوران جایزه ملی شعر جم معرفی شدند+اسامی

دبیر جایزه ملی شعر جم گفت: 13 داور ملی و مطرح کشوری آثار ارسالی به دبیرخانه جایزه ملی شعر جم را داوری می کنند.

به گزارش دبیرخانه جایزه ملی شعر جم؛ مجید اجرایی اظهار داشت: برگزاری دو جایزه شعر جم در سال های گذشته در سطح استانی و سپس منطقه ای، اتفاق خوبی در حوزه ادبی بود که بازخوردهای مثبتی به همراه داشت.

 اجرایی با بیان اینکه  جایزه شعر جم، جایزه ای مردمی است که با مدیریت دبیرخانه جایزه شعر جم و حمایت مالی شورای شهر برگزار می شود افزود: در دو دوره قبل بر اساس بازخوردها، رضایتمندی خوبی ایجاد شده بود هر چند نواقصی در برخی بخش ها وجود داشت که تلاش کرده ایم با توجه به اینکه امسال جایزه در سطح ملی اجرایی می شود با کیفیت بهتر برگزار شود.

دبیر جایزه شعر جم با اشاره به این که امسال بخش نقد ادبی(شعر) را با توجه به اهمیت این حوزه در سالیان اخیر به جایزه افزوده‌ایم، گفت: امیدوارم بتوانیم با برگزاری چنین رویدادهایی توجه به وجوه مغفول ادبیات همچون نقد و نظریه ادبی را گسترش دهیم.

وی افزود: زمان ثبت نام و ارسال آثار به دبیرخانه جایزه ملی شعر جم از 20 آذر تا 30 دی ماه اعلام شد که با توجه به رخدادهای تلخ این ایام و ایجاد فرصت بیشتر برای مشارکت شاعران و ناقدان ادبی، این مهلت تا 10 بهمن ماه تمدید شده است.

اجرایی با اشاره به رایزنی های انجام شده برای انتخاب داوران دومین جایزه شعر جم ابراز داشت: داوری آثار رسیده به دبیرخانه جایزه شعر جم در بخش های مختلف شامل شعر موزون (کتاب منتشر شده، کتاب منتشر نشده و شعر غیر مجموعه ای)، شعر آزاد (کتاب منتشر شده، کتاب منتشر نشده و شعر غیر مجموعه ای)، نقد ادبی (شعر) (کتاب منتشر شده و آثار منتشر شده در مطبوعات) و بخش ویژه جم (کتاب شعر منتشر شده، کتاب شعر منتشر نشده، شعر غیر مجموعه ای، کتاب پژوهشی منتشر شده و کتاب پژوهشی منتشر نشده) توسط 13 شاعر ملی انجام می شود.

دبیر جایزه ملی شعر جم افزود: علاقمندان به شعر می توانند تا ساعت 24 روز پنج شنبه 10 بهمن ماه با مراجعه به سایت جایزه ملی شعر جم به نشانی http://jampoetry.ir/  نسبت به ثبت نام و ارسال آثار اقدام کنند. (شرایط شرکت در جایزه را اینجا بخوانید)

مجید اجرایی در پایان با بیان این‌که کوشش شده در انتخاب داوران این دوره توجه به نحله‌ها و سلایق متنوع شعری مورد توجه قرار گیرد، اسامی داوران جایزه ملی شعر جم در بخش‌های موزون، آزاد و نقد ادبی(شعر) را به شرح زیر اعلام کرد:

شعر موزون

۱- سیامک بهرام‌پرور

۲-مریم جعفری‌آذرمانی

۳-حسن صادقی‌پناه

۴-محمدکاظم کاظمی

۵- محمدسعید میرزایی

شعر آزاد

۱- موسی بندری

۲- رزا جمالی

۳- بهزاد خواجات

۴- مصطفی علیپور

۵- افسانه نجومی

نقد ادبی (شعر)

۱-علی تسلیمی

۲-پوریا سوری

۳-فرشید فرهمندنیا

بخش ویژه جم(شعر و کتاب)

1. حسین سلیمی

2. بشیر علوی

3. علی هوشمند

 

دبیر جایزه: مجید اجرایی

دبیر کمیته علمی: عابد اسماعیلی

دبیر کمیته اجرایی: احمد بی باک

مهلت شرکت در جایزه ملی شعر جم تمدید شد

مهلت شرکت در جایزه ملی شعر جم تمدید شد.

به گزارش دبیرخانه جایزه ملی شعر جم؛ مجید اجرایی دبیر جایزه ملی شعر جم با اشاره به مردمی بودن جایزه شعر جم گفت: دیماه امسال اتفاقات بسیار تلخی برای هم وطنان عزیزمان رخ داد که همگی مایه تاسف و اندوه ما شد. ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی، همه ی درگذشتگان اتفاقات دیماه به ویژه جانباختگان عزیز سقوط هواپیمای مسافربری اکراین و آرزوی برگشت آرامش به سیستان و بلوچستان، به دلیل تقاضای جمع زیادی از شاعران کشور و با توجه به حوادث پیش آمده متعدد در دیماه، مهلت حضور در جایزه ملی شعر جم تمدید شد.

 اجرایی تصریح کرد: شاعران،نویسندگان و منتقدان ادبی ایران می توانند حداکثر تا تاریخ دهم بهمن ماه 1398 آثار خود را از طریق سایت jampoetry.ir به دبیرخانه جایزه ملی شعر جم ارسال نمایند.

دبیر جایزه ملی شعر جم یادآور شد: اسامی داوران این جایزه نیز بزودی اعلام خواهد شد.

مجید اجرایی با اشاره به برگزاری جایزه شعر جم در گستره ملی گفت: این جایزه در دو سال اول در محدوده جغرافیایی استان بوشهر و سپس ۵ استان جنوبی کشور برگزار شد و در سال جاری، در سطح ملی و با حضور شاعران سراسر کشور برگزار می شود.

وی با بیان اینکه جایزه ملی شعر جم در ۱۳ بخش برگزار می‌شود، تصریح کرد: این بخش‌ها شامل شعر موزون (کتاب منتشر شده، کتاب منتشر نشده و شعر غیر مجموعه ای)، شعر آزاد (کتاب منتشر شده، کتاب منتشر نشده و شعر غیر مجموعه ای)، نقد شعر (کتاب منتشر شده و آثار منتشر شده در مطبوعات) و بخش ویژه جم (کتاب شعر منتشر شده، کتاب شعر منتشر نشده، شعر غیر مجموعه ای، کتاب پژوهشی منتشر شده و کتاب پژوهشی منتشر نشده) است.

دبیر جایزه شعر جم اضافه کرد: اختتامیه سومین جایزه ملی شعر جم در روزهای ۱۵ و ۱۶ اسفندماه سال ۹۸ و در شهر جم برگزار می‌شود.

اجرایی با بیان این که نقد و نظریه ادبی در شکل‌گیری روندها و فرآیندهای تحول‌آفرین ادبی بسیار موثر است، افزود: در این جایزه ملی، برای نخستین بار بخشی مستقل تحت عنوان نقد ادبی (شعر) را در ساختار جایزه گنجانده و به آن پرداخته‌ایم و  پیش‌بینی می‌کنیم که با توجه به اهمیت نقد شعر، از این بخش استقبال خوبی صورت بگیرد.

جایزه ملی شعر جم

دبیر جایزه شعر جم: فراخوان جایزه ملی شعر جم منتشر شد

دبیر جایزه شعر جم از انتشار فراخوان شرکت در جایزه ملی شعر جم خبر داد.

دومین جایزه شعر جم برترین هایش را شناخت

 

4325

دومین دوره جایزه شعر جم برگزیدگانش را شناخت
آیین اختتامیه دومین جایزه شعر جم برگزار شد و برگزیدگان این دوره معرفی شدند.

به گزارش دبیرخانه جایزه شعر جم، آیین اختتامیه دومین دوره این جایزه، یکشنبه ۲۶ اسفندماه ۹۷ راس ساعت ۱۹/۳۰ با حضور جمعی از شاعران کشوری و استانی، مسئولین و اهالی قلم برگزار شد.

 

دبیر جایزه شعر جم: ۱۰ شاعر ملی، جایزه شعر جم را داوری می کنند/ اضافه شدن بخش ویژه شعر جم

 JamDay-Majid-300x263

دبیر دومین دوره جایزه شعر جم در نشست هماهنگی این جایزه گفت: ۱۰ داور ملی و مطرح کشوری آثار ارسالی به دومین جایزه شعر جم را داوری می کنند.

به گزارش دبیرخانه دائمی روز جم؛ مجید اجرایی اظهار داشت: برگزاری اولین جایزه شعر جم در سال گذشته اتفاق خوبی در حوزه ادبی استان بود که در سطح استان، کمتر شاهد رخداد آن بودیم و بازخوردهای مثبتی به همراه داشت.

مجید اجرایی: دومین دوره جایزه شعر جم با گستره جنوب کشور برگزار می شود

JamDay-Majid-300x263

دبیر جایزه شعر جم از اعلام فراخوان دومین جایزه شعر جم خبر داد.
به گزارش دبیرخانه دائمی نکوداشت روز جم؛ مجید اجرایی با اعلام این خبر اظهار داشت: این جایزه با گستره جنوب کشور(بوشهر، فارس، هرمزگان، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد) در اسفندماه ۹۷ و همزمان با آیین نکوداشت سالیانه روز جم برگزار می شود.

فراخوان دومین جایزه شعر جم منتشر شد+ پوستر

poetrijam1

 

فراخوان دومین جایزه شعر جم منتشر شد

دومين دوره‌ی جایزه‌ی شعر جم
ویژه استان هاي کهگیلویه و بویر احمد، خوزستان،فارس،هرمزگان و بوشهر

شرایط شرکت در دومین دوره‌ی جایزه‌ی شعر جم:

* جايزه ي شعرجم محدوديت سني و موضوعي ندارد.