دبیر جایزه شعر جم: ۱۰ شاعر ملی، جایزه شعر جم را داوری می کنند/ اضافه شدن بخش ویژه شعر جم

 JamDay-Majid-300x263

دبیر دومین دوره جایزه شعر جم در نشست هماهنگی این جایزه گفت: ۱۰ داور ملی و مطرح کشوری آثار ارسالی به دومین جایزه شعر جم را داوری می کنند.

به گزارش دبیرخانه دائمی روز جم؛ مجید اجرایی اظهار داشت: برگزاری اولین جایزه شعر جم در سال گذشته اتفاق خوبی در حوزه ادبی استان بود که در سطح استان، کمتر شاهد رخداد آن بودیم و بازخوردهای مثبتی به همراه داشت.

 اجرایی با بیان اینکه سطح جایزه شعر جم در اولین دوره بر اساس بازخوردها، مطلوب بود تصریح کرد: نواقصی در برخی بخش ها وجود داشت که باید تلاش کنیم دومین دوره جایزه با توجه به اینکه در گستره وسیع تری اجرایی می شود با کیفیت بهتر برگزار شود.

وی افزود: دومین جایزه شعر جم ویژه شاعران ۵ استان بوشهر، خوزستان ، فارس، هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد است و انتظار داریم با مشارکت خوب شاعران همراه شود.

اجرایی با اشاره به رایزنی های انجام شده برای انتخاب داوران دومین جایزه شعر جم ابراز داشت: داوری آثار رسیده به دبیرخانه جایزه شعر جم در هر بخش( به تفکیک کلاسیک و آزاد) توسط ۵ شاعر ملی انجام می شود و ۱۰ داور انتخاب شده به زودی معرفی خواهد شد.

دبیر دومین جایزه شعر جم تاکید کرد: داوران انتخاب شده از ۵ استان شرکت کننده نیستند و سعی شده در انتخاب داوران تمامی سلایق و دیدگاه های شعری لحاظ شود.

اجرایی همچنین از اضافه شدن بخش ویژه شعر جم در دومین جایزه خبر داد و گفت: در راستای شناسایی ظرفیت های شعری شهرستان، علاوه بر بخش های شعر کلاسیک، شعر آزاد و کتاب سال، بخش ویژه شعر جم در دو سطح دانش آموزی و بزرگسال ویژه شاعران جم اضافه شده که امیدواریم مورد استقبال دوستداران شعر در شهرستان قرار گیرد.